dr Ewa Iwaniuk

AKADEMIA SZTUKI WOJENNEJ W WARSZAWIE

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego

doktor nauk społecznych

Temat dysertacji:  „Działania na rzecz minimalizowania przestępczości w wojsku w dobie profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” – promotor rozprawy prof. dr hab. inż. Waldemar Kitler.

UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU

Wydział Prawa

magister prawa

Praca magisterska pt.: „Kryminologiczne i prawne aspekty wymuszenia rozbójniczego”  pod kierunkiem naukowym prof. Emila W. Pływaczewskiego

STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO W WARSZAWIE

Sądowy Kurator Społeczny

Mediator Sądowy

Zainteresowania naukowe

• prawo karne;
  • penitencjarystyka;
  • wymiar sprawiedliwości;
  • bezpieczeństwo państwa.

• Odpowiedzialność karna za naruszenie praw konsumenta [w:] Wybrane aspekty praw konsumenta w Polsce – red. K. Jurewicz-Bakun, M. Taraszkiewicz.

Ewa Ciepierska

Łomża : Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości, 2019.
  • Ewa Ciepierska

Warszawa : Wolters Kluwer, 2017.
  • Źródła jako organy publikacyjne, w których ogłaszane są akty normatywne [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część ogólna, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Środki normatywne w dziedzinie obronnej państwa [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część ogólna, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Ewa Ciepierska

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Bezpieczeństwo polityczne RP – aspekty prawne – Prawo karne [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część szczegółowa, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Bezpieczeństwo społeczne – aspekty prawne – Prawo krajowe RP bezpieczeństwa społecznego, w sferze socjalnej – Opieka nad osobami niepełnosprawnymi [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część szczegółowa, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Bezpieczeństwo społeczne – aspekty prawne – Prawo krajowe RP bezpieczeństwa społecznego,  w sferze socjalnej – Prawo pracy [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część szczegółowa, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Bezpieczeństwo społeczne – aspekty prawne – Prawo krajowe RP bezpieczeństwa społecznego, w sferze socjalnej – Promocja zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część szczegółowa, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Bezpieczeństwo społeczne – aspekty prawne – Prawo krajowe RP bezpieczeństwa społecznego, w sferze socjalnej – Warunki pracy [w:] Aspekty prawne bezpieczeństwa narodowego RP – część szczegółowa, red. nauk. Waldemar Kitler, Małgorzata Czuryk, Mirosław Karpiuk.

Warszawa : Wydawnictwo Akademii Obrony Narodowej, 2013.
  • Koordynator organizacji szkoleń dla przedstawicieli instytucji wchodzących w skład tzw. łańcucha sprawiedliwości, które będą miały na celu upowszechnienie stosowania kar nie izolacyjnych z Modułu nr 3 pn. „Opracowanie i wdrożenie narzędzia szacowania ryzykiem powrotności osób odbywających karę pozbawienia wolności do przestępstwa”  w ramach projektu „Pilotażowe kompleksy penitencjarne” – projekt realizowany w ramach Programu ,,Sprawiedliwość” finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 – III 2023 – obecnie.

2023
  • Członek Projektu naukowo – badawczego w ramach współpracy z Uniwersytetem w Ivano – Frankivsku pt: Ochrona ludności aspekt prawno – instytucjonalny – I 2023 – obecnie.

2023
  • Członek Komitetu Organizacyjnego KONKURS WIEDZY – Mediacja? Zdecydowanie tak? Konkurs organizowany przez Centrum Mediacji przy PWSIiP w Łomży we współpracy z Katedrą Nauk Prawnych Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (obecnie Akademia Nauk Stosowanych w Łomży) oraz kołem naukowym Akademickie Forum Samorządowe – III 2020.

• STAŁY MEDIATOR SĄDOWY

I 2019 – obecnie, przy Sądzie Okręgowym w Ostrołęce

• STAŁY MEDIATOR SĄDOWY

I 2019 – obecnie, przy Sądzie Okręgowym w Łomży.

• SĄDOWY KURATOR SPOŁECZNY

XI 2006 – obecnie,  Sąd Rejonowy w Ostrołęce.

ZESPÓŁ KURATORSKIEJ SŁUŻBY SĄDOWEJ ds. wykonywania orzeczeń w sprawach karnych.

• Służba Ochrony Państwa
    Szkolenia zawodowe oficerskie w zakresie prawa karnego

II 2023 – III 2023

XI 2022 – XII 2023