dr Grzegorz Krysztofiuk

Doktor nauk prawnych, adiunkt Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

2010 – Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, doktor nauk prawnych;
2005-2009 Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, studia doktoranckie;
2005-2008 Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, aplikacja prokuratorska ;
2005 Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, magister prawa;
2000-2005 Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, studia na kierunku prawo.

Zainteresowania naukowe:

prawo karne materialne i procesowe, prawo europejskie, prawo karne gospodarcze.

Dorobek naukowy

• Cyfryzacja postępowania karnego a naczelne zasady tego postępowania – doświadczenia Polski, Chorwacji i Unii Europejskiej.

Law Education Security, Special Issue 1/2023,
  • Glosa do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 4 marca 2020 r., sprawa C-183/18 (dot. pojęcia „osoba prawna”).

Grzegorz Krysztofiuk

Prokuratura i Prawo 2020, nr 9.
  • Glosa do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 3 marca 2020 r., sprawa C-717/18 (dot. ENA).

Grzegorz Krysztofiuk

Prokuratura i Prawo 2020, nr 7-8.
  • Projekt ustanowienia Prokuratury Europejskiej.

Grzegorz Krysztofiuk

Prokuratura i Prawo 2015, nr 9.
  • Zwalczanie przestępczości gospodarczej w Polsce na tle doświadczeń brytyjskich – wybrane zagadnienia,

Iustitia 2013, nr 3.
  • Europejski nakaz dochodzeniowy,

Grzegorz Krysztofiuk

Prokuratura i Prawo 2012, nr 2.
  • Uwagi do projektu nowelizacji Kodeksu postępowania karnego z punktu widzenia praktyki prokuratorskiej, Kwartalnik Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zeszyt specjalny, 2012, nr 4.

Grzegorz Krysztofiuk

• Zasada wzajemnego uznawania orzeczeń w sprawach karnych w Traktacie Lizbońskim

Grzegorz Krysztofiuk

Prokuratura i Prawo 2011, nr 7-8.
  • Decyzja ramowa jako środek wdrażania zasady wzajemnego uznawania orzeczeń organów sądowych w Unii Europejskiej,

Prokurator 2009, nr 1.
  • Obowiązek prounijnej interpretacji prawa karnego,

Grzegorz Krysztofiuk

Studia Iuridica 2007, nr 46.
  • Uwagi dotyczące zasady ne bis in idem w prawie Unii Europejskiej na tle wyroku Sądu Najwyższego z dnia 2 czerwca 2006 r.,

Wojskowy Przegląd Prawniczy 2007, nr 3

Dorobek organizacyjny

• Opiekun naukowy koła Procesu Karnego